Янтра и Славия играят при 1:2 в двубой от 1/16-финалите за

...

НА ЖИВО: Янтра - Славия 1:2

Янтра и Славия играят при 1:2  в дуел от 1/16-финалите за Sesame Купа на България. Попадението вкара Галин Иванов.

Срещата започва в 13:30 часа, а на страницата Gong.bg ще проследим всичко от Габрово минута по минута.

Победителят от този мач ще се изправи в осминафилен конфликт против ЦСКА. " Червените " надделяха с 3:0 Черноморец Балчик на 1/16-финалите в конкуренцията.

Сблъсъкът сред Янтра и Славия опълчва цялата фамилия Вуцови в българския футбол. От домакинска страна са треньорът Велислав и полузащитникът Петър, до момента в който за " белите " на вратата е Светослав.

Двубоят стартира доста динамично, само че главно с офанзиви към вратата на домакините. След единствено пет минути игра капитанът Галин Иванов стреля от директен свободен удар от към 20 метра и топката влетя в горния ляв ъгъл на Християн Василев за 0:1.

Около четвърт час след гола на Иванов, Янтра изравни. При едно центриране от статично състояние се стигна до карамбол в пеналта на Славия. Защитата на „ белите “ не реагира добре и Ивайло Михайлов нанесе удар от 15-16 метра, който с рикошет остави без шансове Светльо Вуцов – 1:1.

Славия небрежно поведе още веднъж, а провинен за повторно бе вратарят Василев. Стражът не се намеси добре при удар на Емил Мартинов, а при добавката Владимир Николов от близка отдалеченост не сбърка на празна врата за 1:2.

LIVE / Янтра - Славия 1:2

0:1 Галин Иванов 5`

1:1 Ивайло Михайлов 21`

1:2 Владимир Николов 31`

Янтра:  1 Християн Василев, 21 Божидар Томовски, 11 Даниел Младенов, 24 Даниел Гаджев, 19 Ивайло Михайлов, 4 Константин Иванов, 77 Петър Вуцов, 3 Петър Иванов, 6 Петър Казаков, 71 Тони Иванов, 5 Цветелин Радев

Треньор: Велислав Вуцов

Славия:  21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 5 Велко Йеленкович, 4 Виктор Генев, 37 Венцислав Керчев, 27 Емил Мартинов, 17 Ерол Дост, 33 Галин Иванов, 23 Денислав Александров, 88 Тони Тасев, 10 Владимир Николов

Треньор: Златомир Загорчич